Späť na novinky
  • 09. 08. 2020
  • Články

4 TRENDY Z OBLASTI PRÁCE NA DIAĽKU Z POHĽADU PODNIKATEĽOV

Vďaka pandémii COVID-19 sa práca na diaľku stala novodobým trendom. Väčšina organizácií plánuje prechod na flexibilnejšie pracovné prostredie, ktoré ponúka viac výhod pre zamestnancov a širšie možnosti zamestnávania. Z globálneho prieskumu firmy Remote vyplynulo, že väčšina organizácií plánuje čoskoro prechod na flexibilnejšie pracovné prostredie. Táto zmena bude znamenať novú éru naberania talentov a zároveň bude poskytovať ďalšie obchodné výhody.

„82% organizácií pracuje už úplne na diaľku alebo plánuje prechod na flexibilnejšie pracovné prostredie,“ zistil prieskum firmy Remote. Technické spoločnosti vrátane spoločností ako Twitter, Facebook, Google, Square, Shopify, Slack a Salesforce sú len niektoré zo spoločností, ktoré ohlásili plány, že umožnia zamestnancom pracovať na diaľku na dobu neurčitú alebo aspoň do konca tohto roka.

Prieskum spoločnosti Remote sa zameriava na štyri kľúčové oblasti, ktoré upevnia praktiky práce na diaľku a jasné obchodné výhody, ktoré tento prechod prinesie.

1. Prechod na prácu na diaľku
V dôsledku pandémie COVID-19 sa práca na diaľku stala nevyhnutnou. Dokonca aj organizácie, ktoré ešte pred rozšírením korona vírusu neboli tomuto nápadu otvorené, vidia prácu na diaľku ako možné trvalé alebo čiastočné riešenie.

2. Goodbye Silicon Valley
Tradičné technologické centrá, ako je Silicon Valley, sa stali menej atraktívnymi pre spoločnosti, ktoré sa snažia najímať špičkové technické talenty. Pracovníci si uvedomujú, že ak môžu pracovať z akéhokoľvek miesta na svete, naozaj nie je potrebné zostať vo veľkom a drahom meste.

3. Diverzita a rovnosť
Práca na diaľku môže viesť k rozmanitosti na pracovisku. Organizácie, ktoré najímajú zamestnancov aj na diaľku, ich môžu najímať z rôznych krajín sveta.

4. Prehodnotenie zamestnaneckých výhod
Organizácie budú musieť prehodnotiť svoje zamestnanecké výhody. Výhody, ako sú telocvične na pracovisku, kaviarne, spoločné obedy a mnoho ďalších zamestnaneckých výhod, stratia svoju príťažlivosť, pretože ľudia už nebudú musieť chodiť do kancelárie. Následkom toho musia zamestnávatelia prísť na to, akými spôsobmi a v akej forme budú poskytovať pracovné benefity svojim zamestnancom.

Zdroj kľúčových informácií: https://allwork.space/2020/08/future-of-work-4-key-tangible-business-benefits-of-embracing-remote-work/