Späť na novinky
  • 18. 10. 2020
  • Články

9 tipov, ako sa zlepšiť v angličtine alebo inom cudzom jazyku

Neodmysliteľnou súčasťou dnešného života je angličtina. Pre mnohých mladých ľudí je angličtina postrach. Je známe, ako prebieha vyučovanie cudzieho jazyka počas štúdia. Memorovanie slovíčok, memorovanie pravidiel gramatiky a malé množstvo cvičení do praxe. V tomto článku by som vám chcela dať rady, ako si zlepšiť angličtinu aj mimo vyučovacích hodín.

1. POZERAJTE SERIÁLY / FILMY / YOUTUBE V ANGLIČTINE

Výborný spôsob ako si zlepšiť angličtinu je aj sledovanie filmov alebo Youtube zahraničných kanálov. Existuje tisíce rôznych tém, na ktoré na Youtube natrafíte. Každý z nás si príde na to svoje.

2. ČÍTAJTE V ANGLIČTINE 

Je úplne jedno čo. Knihy, blogy, magazíny – čokoľvek, len čítajte! Anglické frázy a gramatika sa vám dostanú veľmi rýchlo do podvedomia. Pokiaľ nebudete nejakým slovíčkam rozumieť, ľahko si ich preložíte alebo ich jednoducho preskočíte a možno ich pochopíte z kontextu. Existuje množstvo dvojjazyčnej literatúry, ktorá vám v začiatkoch pomôže.

3. POČÚVAJTE PODCASTY / RÁDIA / HUDBU V ANGLIČTINE

Na internete natrafíte na rôzne britské rádia a podcasty. Je to taktiež jeden zo spôsobov, ako sa zadarmo zdokonaliť v angličtine.

4. NASTAVENIA PO ANGLICKY

Nastavte si telefón a počítač do angličtiny. Naučíte sa ľahko nové výrazy.

5. JAZYKOVÁ ŠKOLA ALEBO DOUČOVANIE

Jazyková škola je veľmi ľahký spôsob, ako sa v jazyku zdokonaliť. V skupine je menej študentov a učiteľ sa vám môže individuálne venovať. Jazyková škola vás môže pripraviť na zvládnutie anglických testov potrebných na certifikát.

6. NÁJDITE SI NIEKOHO, S KÝM SA BUDETE PO ANGLICKY ROZPRÁVAŤ

Existuje veľmi veľa stránok, kde si môžete precvičovať Vašu komunikáciu s ľuďmi v angličtine. Sociálne siete sú skvelý pomocník ako sa v angličtine zlepšiť. Sledujte zahraničných influencerov na Instagrame. Komentujte príspevky, píšte si s ľuďmi a spoznávajte sa.

7. HRAJTE HRY V ANGLIČTINE

Ak obľubujete hry, nastavte si ich do angličtiny. Veľa online hier má svoju komunitu ľudí, s ktorými budete zdieľať rovnaké záujmy a ľahko si angličtinu precvičíte. Obzvlášť vhodné sú taktiež RPG žánre a preto ignorujte tú češtinu v nastaveniach, skúste „gameplay“ tak ako je pôvodne vytvorený.

8. PÍŠTE SI DENNÍK PO ANGLICKY

Dobrá možnosť ako sa zlepšiť v angličtine je písanie. Začnite napríklad písaním denníka. Môžete si písať aj blog po anglicky, kde budete mať odozvu od ľudí. Ľahko si môžete po sebe chyby skontrolovať a opraviť.

9. UČTE SA DOMA

Kúpte si anglické knihy s gramatikou a slovíčkami. Bude to chcieť väčšie sebazaprenie, no bude to stáť za to. Existuje množstvo kníh, ktoré vám gramatiku vysvetlia lepšie, ako ste sa ju učili na škole.
Môžete taktiež použiť aplikácie, ktoré sú zadarmo a sú určené na sekundárne učenie sa jazyka. Duolingo je výborná aplikácia, ktorá vám môže pomôcť s učením sa cudzieho jazyka.
Ďalšia dobrá aplikácia a stránka, ktorá vám môže pomôcť s učením sa je Grammarly. Odporúčam ju spolužiakom aj teraz a sama ju používam pri písaní do školy. Opraví vám chyby a taktiež ponúkne synonymické slová.

 

Autorka: Tereza Ondrejová