top of page

SEMINÁR: Aktuálne trendy na trhu práce

Vážené pedagogičky, vážení pedagógovia,


dovoľujeme si Vás touto cestou pozvať na bezplatný online seminár so zameraním na tému s názvom “Aktuálne trendy na trhu práce”. Online seminár sa uskutoční vďaka spolupráci s Barborou Vajdovou, Dominikou Kerpčárovou a Yuliou Petratur, ktoré pôsobia na oddelení ľudských zdrojov v Deutsche Telekom Services Europe Slovakia v nižšie uvedenom termíne.
ANOTÁCIA K SEMINÁRU:

Sme na prahu štvrtej priemyselnej revolúcie – éry, ktorá prináša prísľub trvalej zmeny sveta práce. Exponenciálny rast výpočtovej sily transformuje prácu zásadným spôsobom, pričom stiera hranice medzi fyzickým, biologickým a digitálnym svetom. V porovnaní s predchádzajúcimi priemyselnými revolúciami dochádza k dramatickým prelomovým zmenám v oblastiach, ako je umelá inteligencia a robotika. Zmeny už zasiahli takmer každé odvetvie v každej krajine so značným dopadom na prácu a povolania. Účinky siahajú od zásadnej tvorby nových pracovných miest k strate existujúcich pozícií, od zvýšenej produktivity práce po rozširujúcu sa medzeru v zručnostiach.


Na digitálnom pracovisku sú práce rozkladané na samostatné úlohy, ktoré sa môžu zveriť talentovanému pracovníkovi (či už je alebo nie je zamestnanec) kdekoľvek na svete alebo rozdeliť medzi človeka a stroj podľa najefektívnejšieho a najproduktívnejšieho spôsobu vykonania práce. Do toho sa nám zamiešala ešte pandémia a definitívne prestavala trh práce.


Pridajte sa k nám na seminár o aktuálnych trendoch na trhu práce a získajte informácie, ktoré Vám pomôžu nasmerovať vašich študentov na správnu cestu.


NA SEMINÁRI BUDEME PREBERAŤ:
  • Dáta z roku 2020

  • vplyv Corony na pracovný trh

  • aké pracovné pozície sú najžiadanejšie

  • celoslovenský prehľad

  • najčastejsie požiadavky zo strany zamestnávateľov

  • Očakávané zručnosti buducnosti a iniciatívy na Slovensku, ktoré podporujú rozvoj týchto zručností

  • Formy inovatívneho vzdelávania, ktoré používajú v DTSE Slovakia

  • Ako vyzerá digitálny výberový proces, ako sa naň pripraviť a aké nástroje sa pri ňom používajú

  • Profesná sieť Linkedin - ako by ju mali vaši študenti využiť pre uplatnenie sa na trhuO LEKTORKÁCH:

Pani Vajdová, Kerpčárová a Petratur majú dlhoročné skúsenosti z oddelenia ľudských zdrojov, kde zastrešujú najmä konzultáciu a poradenstvo v oblasti pracovného práva, personálnych a organizačných zmien, procesov a smerníc či benefitov. Úzko spolupracujú s manažérmi s cieľom udržania efektivity a rozvoja zamestnancov a taktiež majú na starosti talent manažment, spoluprácu s organizaciami a školami, výber kandidátov a účasť na assessment centrách.


O DEUTSCHE TELEKOM SERVICES EUROPE SLOVAKIA

Deutsche Telekom Services Europe Slovakia je dcérskou spoločnosťou Deutsche Telekom a zamestnáva takmer 900 zamestnancov v dvoch lokalitách – Bratislava a Košice. Na Slovensku pôsobí od roku 2009 ako interný poskytovateľ služieb v oblasti financií a nákupu pre koncernové spoločnosti skupiny Deutsche Telekom v rámci celého sveta. V posledných rokoch prechádza DTSE Slovakia transformáciou z klasického centra zdieľaných služieb na vyhľadávaného interného partnera poskytujúceho aj služby zefektívňujúce procesy v back office pomocou digitalizácie a umelej inteligencie.


Spoločnosť sa teší konštantne veľkej zamestnaneckej spokojnosti a v posledných rokoch patrí k najoceňovanejším centrám zdieľaných služieb na Slovensku. Od roku 2019 získala spoločnosť Deutsche Telekom Services Europe Slovakia sedem prestížnych medzinárodných aj domácich ocenení, medzi inými aj titul Best Business Services Firm of the Year in CEE region, či ocenenie Business Superbrands Slovakia. Spoločnosť sa aktívne angažuje aj v témach spoločenskej zodpovednosti a udržateľnosti, za čo získala aj certifikáty spoločensky zodpovednej firmy.


 

KONTAKT NA ORGANIZÁTORA


V prípade akýchkoľvek organizačných otázok neváhajte kontaktovať:


SAIDE - Slovenská asociácia pre rozvoj inovácií vo vzdelávaní

hamaj@saide.sk / +421 919 141 351

www.saide.sk


Ďakujeme a tešíme sa na Vás!


bottom of page